به وب سایت فرآورده های لبنی آتی شمال خراسان (پنیک) خوش آمدید

معرفی یک Access Point جدید از D-Link با پشتیبانی از شبکه 802.11ac

 

شرکت D-Link یکی از تولید کنندگان شناخته شده در زمینه تجهیزات شبکه است. این شرکت به تازگی یک Access Point جدید با قابلیت های پیشرفته را به بازار معرفی کرده است که برای شرکتها و موسسات متوسط بسیار مناسب است. توانایی مدیریت امواج بیسیم و پروتکل های امنیتی بکار رفته در این محصول جدید، کار را برای مدیران شبکه راحت خواهد کرد.

 

این Access Point به نام DWL-8610AP مجهز به آخرین استاندارد 802.11ac بوده و قادر است در باند 2.4 گیگاهرتز با حداکثر سرعت 450 مگابیت در ثانیه و در باند 5 گیگاهرتز با سرعت 1300 مگابیت در ثانیه اطلاعات را ارسال و دریافت نماید. دانشگاهها و موسسات آموزشی که با تعداد زیادی دانشجو و کارمند سرو کار دارند میتوانند برای پوشش دادن نیاز دانشجویان برای اتصال به یک شبکه پرسرعت بیسیم از این Access Point استفاده کنند.

نصب این Access Point بسیار آسان بوده و علاوه بر آن با توانایی دریافت برق مصرفی بر روی کابل شبکه (PoE)، برق مورد نیاز این access point را میتوان از طریق هر سوئیچ و یا Injector میانی که از پروتکل 802.3at پشتیبانی کند به این دستگاه انتقال داد. این ویژگی زمانی مفید است که محل نصب access point از پریز برق دور باشد و یا دسترسی به پریز ممکن نباشد.

 DWL8610AP-Back1_4.jpg

قابلیت انتقال یکنواخت بین دو دستگاه access point در این محصول جدید به خوبی پشتیبانی میشود. با کمک این توانایی، موبایل ها، تبلت ها و یا هر وسیله دیگری که در شعاع کاری این access point قرار دارند میتواند در حال حرکت از شعاع تحت پوشش یک access point بدون از دست دادن ارتباط بیسیم، به محدوده تحت پوشش access point دوم نقل مکان کنند.

DWL-8610AP میتواند هم به صورت مستقل و هم با استفاده از سوئیچ مرکزی Unified Wireless Switch مدیریت شود. در صورتیکه این access point توسط سوئیچ مرکزی کنترل و مدیریت شود قابلیت تشخیص خودکار access point های مجاور به طور اتوماتیک فعال شده و مناسب ترین کانال خالی بیسیم را انتخاب و access point را بر روی آن تنظیم میکند تا تداخل امواج بر روی کانال های با فرکانس مشابه به حداقل ممکن برسد.

DWL8610AP-Front_3.jpg 

همچنین در صورتیکه access point مجاور بیش از حد نزدیک باشد، قدرت انتشار امواج به طور اتوماتیک و به منظور جلوگیری از تداخل، پایین می آید و در صورتیکه یک access point از شبکه حذف شود access point های کناری قدرت خود را بطور خودکار افزایش خواهند داد تا شعاع تحت پوشش را جبران نمایند. از قابلیت های دیگر این access point میتوان به شناسایی تعداد مناسب کاربران و تنظیم تراکم شبکه اشاره کرد. همچنین مجهز بودن به فناوری Beamforming امکان انتفال جهت دار امواج بیسیم به سمت یک کاربر خاص را فراهم میکند.

این access point توانایی تشخیص اتوماتیک دستگاههایی که از باند فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده میکنند را داشته و قادر است آنها را از کاربران باند 2.4 گیگاهرتز جدا کرده و متناسب با سرعت مورد نیاز آنها، اطلاعات را ارسال کند و بطور همزمان کاربران باند 2.4 گیگاهرتز را نیز پوشش دهد.

 DWL8610AP-Back_2.jpg

این access point در حال حاضر از طریق شبکه توزیع D-Link و فروشندگان مجاز این شرکت در سرتاسر دنیا قابل خریداری است.